Ha sport, akkor kézilabda

SZIVACSKÉZILABDA JÁTÉKSZABÁLYOK U8-9

A játéktér téglalap alakú terület, amelynek hossza 20 méter, szélessége 10-12 méter. A kapuelőtér vonal a kapu közepéből húzott 5,5 méter sugarú félkörív. Az alap – és oldalvonal 5 centiméter széles folytonos vonal. A cserevonal a középvonaltól mindkét irányban 150 cm távolságra lévő 15 cm hosszú szakasz. A kapu az alapvonal közepén áll, mérete: 150-160 centiméter magas és 240-250 centiméter széles. A játékidő: 2 x 10 perc (2 perc szünettel), időkérés nincs. A labda: anyaga fedett szivacs, 13-14 centiméter átmérőjű, 100-130 gr súlyú. Lehetőség szerint több labdát kell előkészíteni mérkőzésenként. A játéktéren egy időben 3 mezőnyjátékos és 1 kapus tartózkodhat. Egy mérkőzésre legalább 5 és legfeljebb 8 játékost lehet benevezni. A kapus a mezőnyben nem szerepeltethető ötödik mezőnyjátékosként.

A játék középkezdéssel indul, ekkor a védekező csapat játékosai kötelesek a saját büntetőterületük előtt elhelyezkedni. Gólt követően a labda szintén középkezdéssel kerül játékba, amikor a védekező csapat játékosaira a középkezdésnél érvényes szabály vonatkozik. A dobások (bedobás, szabaddobás, büntetődobás) elvégzésekor a védőjátékosnak legalább 1 méter távolságban kell elhelyezkedni a dobást végrehajtó játékostól. Szabaddobás végrehajtásakor a támadó csapat játékosainak 1 méternél távolabb kell tartózkodniuk az ellenfél kapuelőtér-vonalától. Bedobással kell játékba hozni a labdát, ha az teljes egészében áthaladt az oldalvonalon, vagy utoljára a védekező csapat játékosát érintve, a saját alapvonalon túlra jutott. A bedobást azon a helyen kell végrehajtani, ahol a labda elhagyta az oldalvonalat. Amennyiben a labda a kapuelőtéren keresztül hagyta el a játékteret (a kaput kivéve), akkor a bedobást a kapuelőtér-vonaltól legalább 1 méterre, a mezőny irányába kell végrehajtani. A büntetődobást kapuelőtér vonaltól kell végrehajtani (5,5 méter). Büntetések: figyelmeztetés; 1 perces kiállítás; a harmadszori kiállítás kizárást von maga után. A súlyos szabálytalanságért, sportszerűtlen magatartásért azonnali piros lappal kizárt játékos a soron következő egy mérkőzésen nem szerepelhet. Minden egyéb esetben a kézilabdázás érvényben lévő játékszabályait kell alkalmazni.

Pályaméretek az U 8-9 korosztályban